Скрипить дерев'яні сходи, причини та способи усунення

Скрипучі дерев'яні сходи можуть викликати неприємні відчуття при кожному підйомі або спуску. Розглянемо основні причини цього явища та можливі способи усунення.

 1. Усадка деревини: Якщо ваші дерев'яні сходи скриплять, причиною може бути усадка деревини. Цей процес є природним наслідком усування деревини у процесі експлуатації. Якщо використовуються деталі, які не пройшли процедуру камерного сушіння, усадка неминуча, і між елементами конструкції можуть утворитися зазори. Рекомендується виготовляти сходи з добре просушених дубових, кленових або ясенових брусів, щоб уникнути цієї проблеми.

 2. Розхитування кріплень та відклеювання деталей: Звук скрипу може виникнути через тертя деталей, викликане низькою якістю клею або кріпленням на шурупи. У разі використання гайок і болтів, їх слід підтягнути, а якщо використовуються шурупи, їх потрібно замінити більшими або закрутити в нових місцях.

 3. Зношування та розхитування елементів конструкції: Механічний знос може призвести до скрипу дерев'яних сходів, особливо якщо вони піддаються інтенсивній експлуатації. Захистіть деревину складами на стадії заготівлі та збирання, особливо обробляючи стики та шви.

 4. Помилки монтажу: Недоліки у збиранні або недбала робота можуть бути джерелом проблем. Перед початком робіт слід ретельно вивчити порядок збирання та якість з'єднань. При виборі готових сходів перевірте якість з'єднань під час приймання товару.

 5. Прогинання підлоги: Прогинання підлоги під масивною конструкцією сходів може викликати скрип. Рекомендується зміцнювати підлогу додатковими стійками та балками перед монтажем.

скрип у сходах

Якщо ваші сходи вже скриплять, рекомендується провести наступні дії:

 • Локалізувати проблемні ділянки та усунути джерело проблеми.
 • Обробити деревину захисними сумішами.
 • У разі зносу або пошкодження деталей замінити їх.
 • Перевірте міцність з'єднання сходів та косоурів або тятив. Зверніть увагу на міцність фіксації в місцях, де знаходяться елементи кріплення. Якщо вони розкрутилися або розхиталися, витягніть кріплення, змастіть метал спеціальними складами для міцної фіксації та оновіть гумові прокладки між болтами та деревом.

 • Якщо сходи зібрані за допомогою цвяхів, перевірте надійність з'єднання в місці кріплення сходинки та проступи (згодом цвяхи розхитуються через постійні навантаження). Якщо виявлено пошкодження, можна забити 2-3 додаткові цвяхи під кутом до деталі. Будьте уважні: якщо сходи виготовлені з твердих порід деревини (в'яз, дуб, бук), деталі можуть розколотися при забиванні великих цвяхів, тому перед проведенням робіт просвердліть у потрібних місцях отвори, менше цвяхів по діаметру.

як усунути скрип у дерев'яних сходах

 • Якщо скрипучі сходи зібрані з використанням болтів і саморізів, їх потрібно викрутити (цвяхи — акуратно витягнути фомкою). Якщо дерев'яні деталі не пошкоджені та не мають тріщин, їх можна встановити на місце та заново затягнути, встановивши кріплення у нових місцях. Якщо поряд з отвором для кріплення є розкол, дерев'яну деталь доведеться замінити, тому що вона скоро зруйнується. Якщо причина скрипу - розхитані клини між проступом і підступником, їх потрібно акуратно демонтувати, очистити, обробити захисним складом і повторно зафіксувати з тильного боку сходів на рідкі цвяхи або клей ПВА.

 • Причиною появи скрипу сходів може стати усадка або розширення самих клинів. Це буває при використанні сирої деревини або набухання деталей через підвищену вологість. У цьому випадку потрібно обробити деталі та надати їм відповідну форму, щоб вони підходили в кут між проступдю та підсходинкою, але краще виготовити нові клини з твердої та добре просушеної деревини.

ремонт дерев'яних сходів

 • Висновки Методи усунення скрипу сходів досить прості. Головні поради - використовуйте якісно оброблену деревину для спорудження конструкцій, збирайте сходи чітко за інструкцією, використовуйте поради з цієї статті, зміцнюйте основу сходів.

Дотримання цих рекомендацій допоможе усунути скрип дерев'яних сходів і поверне вам комфорт у повсякденному використанні.

Ми виробляємо та встановлюємо дерев'яні сходи на замовлення, з радістю допоможемо в усуненні несправностей ваших сходів.