З чого складаються м'які меблі

Наша компанія "МебельАрт" виготовляє м'які меблі на замовлення: крісла, дивани, ліжка, пуфи.

складові дивану що знаходиться всередині дивана що знаходиться всередині м'яких меблів
Конструкція дивана. З чого складається диван.

Нижче ми даємо кілька рекомендацій, на що звертати увагу при покупці м'яких меблів.

З чого складається диван?

Для того, щоб замовити диван, який буде не тільки красивим, зручним, але й довговічним, вам потрібно ненадовго стати експертом у сфері м'яких меблів. Ця стаття допоможе вам розібратися в деяких тонкощах та складових будь-якого дивана.

Розглянемо кожен елемент дивану окремо.

1. Каркас – це основа будь-якого дивана, крісла, ліжка чи пуфу. Каркас може бути металевим, дерев'яним, із МДФ та ДСП.

Металевий каркас легший, не скрипітиме, якщо його не перевантажувати, дешевше, ніж дерев'яний. Найчастіше використовується у розкладних моделях. Механізм трансформації об'єднаний із каркасом, тому замінити його не вдасться.

Класичний дерев'яний каркас виготовляється з якісно висушених дерев'яних брусів. Найбільш поширеним є сосновий брус, який вважається найдешевшим варіантом, а найбільш надійними є листяні породи, але вони, відповідно, здорожчають конструкцію.

Дерев'яну основу часто комбінують із фанерою. Натуральна деревина листяних дерев та фанера стають "скелетом" елітних меблів.

Каркас із МДФ є відносно міцною основою дивана, дешевшою, ніж дерево, вимагає більш дбайливого ставлення, чутливий до вологи.

Каркас із ДСП використовується в меблях економ класу.

Це найдешевший варіант, який, крім сумнівної міцності, піддає сплячій на дивані людину впливу формальдегідів, що містяться в плиті.


2. У виробництві внутрішньої конструкції диванів (білизняні ящики, посилення спинки тощо) використовуються додаткові матеріали, такі як фанера, деревно-волокниста плита (ДВП) та орієнтовано-стружкова плита (ОСБ). Найекологічніша і найміцніша з них - фанера, саме вона використовується в диванах високого класу.


3. Наповнення сидіння.

Ламелі – це дерев'яні ресори в сидінні дивана. Для цього елемента береться спеціально вигнутий і проклеєний березовий шпон.

Березові пластини чудово витримують навантаження, згинаючись, але не ламаючись (не перевантажуйте сидіння).
Пружинний блок

Пружини можуть бути пов'язані між собою або незалежні (довговічніший і зручний варіант).
Пінополіуретан. Це пружний наповнювач, який має різну щільність та жорсткість. Чим вище щільність, тим дорожчий матеріал.

4. Наповнювач спинки. Найпопулярнішим є синтепон (холлофайбер, штучний пух), м'який та зручний матеріал для комфортного розташування сидячого.

5. Оббивка. Всі матеріали розрізняються не тільки на вигляд, але і за своїми властивостями. Залежно від того, де ви збираєтеся встановити м'які меблі, буде використано оббивку різної щільності, зносостійкості, оброблену спеціальними складами чи ні.

Нескінченна різноманітність оббивного матеріалу представлена декількома категоріями:
текстиль (синтетичні та натуральні матеріали).
Екошкіра (штучна шкіра).

Натуральна шкіра.

Вибір за вами, чітко визначте як, де і з якою інтенсивністю ви користуватиметеся диваном або кріслом. Це допоможе вам купити м'які меблі, які максимально точно відповідатимуть вашим очікуванням.